Täna avaldatud uuringu põhjal on brittide jaoks endine peaminister Margaret Thatcher viimase kahe sajandi mõjukaim naine, vahendab Reuters.
- Margaret Thatcheri biograafiad Foto: epa
Thatcher on siiani Suurbritannia ainus naispeaminister ning oli ametis aastail 1979-1990. Thatcher suri 2013. aastal.
Thatcher sai küsitlusele vastanud brittide seast 28 protsenti häältest, vaid nelja protsendiga jäi talle alla Marie Curie. Kolmandale kohale platseerus kuninganna Elizabeth II 18 protsendiga, neljandale printsess Diana 17protsendise toetusega, viiendale kohale hääletasid britid naisõiguslase Emmeline Pankhursti, kes sai 16 protsendi vastanute toetuse.
Esikümnesse mahtusid veel näiteks kuninganna Victoria ja USA telestaar Oprah Winfrey.
Uuringu viis läbi Šoti pensioni- ning kindlustusfirma Scottish Widows, kes tahtis uurida, missugused tunnused teevad naise inimeste hinnangul mõjuvõimsaks. Küsitleti 2000 inimest. Uuringu kokkuvõtteks hindas ettevõte, et britid peavad kuninglikke naisi mõjuvõimsamaks kui neid, kes on millegi uuenduslikuga silma paistnud.
Uuringu üks autor ajaloolane Suzannah Lipscomb märkis, et see, kuidas naised ja mehed naiste mõjuvõimu näevad, on väga erinev. Kui naised leidsid, et naise mõjukus tuleb pigem tema sisemistest väärtustest ja tahtejõust, siis mehed leidsid, et naise teevad mõjuvõimsaks iseloomuomadused.
Scottish Widows loodi 1815. aastal, et toetada Napoleoni sõdades leseks jäänud naisi.
Seotud lood
Hiljutine uuring näitas, et ettevõtted, mille tegevjuhtkonnas on naisi, suudavad varade tootlikkuselt edestada meestest koosneva juhtkonnaga ettevõtteid.
Eri põlvkondade ühtseks ja tõhusaks tiimiks sidumine võib olla keerukas, kuid õigesti juhitud meeskondades toovad vanemate kogemused koos nooremate avatud mõtlemisega kokkuvõttes paremaid tulemusi, leitakse saates “Minu karjäär”.
Enimloetud
3
Värbame ikka talenti, mitte sugu, vanust ja silmavärvi!
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele